Kontakta oss

Välkommen att kontakta oss på Österlens Kraft. Vi ger dig personlig service av kunnig personal, utan långa telefonköer. Just nu håller vi på och ska bygga om så vi sitter i tillfälliga lokaler vilket gör att det inte går att besöka oss som tidigare men ring oss gärna så kan vi hjälpa dig den vägen Vi finns på telefon 0414-285 60 kl. 07,30-17,00, vid akuta fel övriga tider ring SOS på 040-676 90 88.

Försäljning

Ida Widerberg
Säljkoordinator
ida.w@osterlenskraft.se
Håkan Rannestig
VD
hakan.r@osterlenskraft.se

Elnät

Andy Karlsson
Elnätschef
andy@osterlenskraft.se
Johnny Wallgren
Elmontör
johnny@osterlenskraft.se
Henric Malmberg
Elmontör
henric@osterlenskraft.se
Mats Boman
Elmontör
mats@osterlenkraft.se
Olof Persson
Montör
olof.p@osterlenskraft.se
Niklas Nilsson
Projektchef
niklas.n@osterlenskraft.se

Fjärrvärme

Filip Kyhlsgård
Fjärrvärmechef
filip@osterlenskraft.se
Christer Mårtensson
Fjärrvärmemaskinist
christer.m@osterlenskraft.se
Andreas Leufstedt
Fjärrvärmemaskinist
andreas@okraft.nu
Christian Jönsson
Fjärrvärmemaskinist
christian.j@osterlenskraft.se

Internet, Kabel-TV

Tony Kellersson
IT-chef
tony@osterlenskraft.se
Tobias Lövkvist
It-tekniker
tobias@osterlenskraft.se
Per-Åke Mårtensson
IT-tekniker
per@osterlenskraft.se
Markus Lindqvist
IT-Tekniker
markus.l@osterlenskraft.se

Ekonomi/Adminstration

Gunnel Areskoug
Administrativ chef
gunnel.a@osterlenskraft.se
Lotten Bengtsson
Debitering/Fakturering
lotta@osterlenskraft.se
Camilla Filling
Ekonomi/Adminstration
camilla@osterlenskraft.se